MaSo podzim 2007


Třetí kolo soutěže MaSo proběhlo 23. listopadu 2007. Soutěž se opět konala v budově MFF UK na Malostranském náměstí. Tentokrát jsme však kvůli výuce na fakultě mohli obsadit jenom dvě posluchárny. Proto jsme byli nuceni omezit počet družstev z jedné školy na dvě a celkový počet družstev na jenom 47. O tom, že žáci mají o soutěž zájem, nás přesvědčila velmi rychlá registrace družstev, soutěžní kapacita 47 družstev byla naplněna už dva dny po spuštění registrace. Věříme, že na jarě 2008 budeme moci soutěž organizovat díky rektorskému dni pro více družstev.

Soutěž se tentokrát skládala jenom z jedné části, která trvala 90 minut. Družstvo získalo za každý správně vypočítaný příklad dvě dlaždičky, na kterých bylo jedno nebo dvě potrubí bílé a černé barvy. Úkolem bylo umísťovat tyhle dlaždičky do hracích plánů tak, aby vznikly co nejdelší souvislé cesty jednotlivých barev. Přesná pravidla soutěže můžete najít v sekci dokumenty.

Další drobná změna byla v podmínce složení družstva. Součet ročníků jednotlivých žáků jsme zvýšili z 32 na 33. Příklad - v jednom družstvu mohou být jeden žák sedmé třídy, jeden žák osmé třídy a dva žáci deváté třídy, protože 1 × 7 + 1 × 8 + 2 × 9 = 33.


Poděkování

Za pomoc při organizaci MaSa děkujeme našim organizátorům:

  • Lukáš Bartík, Daniel Božík, Markéta Dubišarová, Jan Foniok, Vašek Gergelits
  • Jaroslav Hančl, Ivana Hlavatá, Miloš Holík, Ondřej Honzl, Pavel Hubáček, Michal Kesely
  • Marie Kolovratníková, Pavel Kropitz, Ján Labant, Martin Ladecký, Karolína Lhotková
  • Tomáš Luber, Aneta Mirová, Martina Novelinková, Zbyněk Pawlas, Ján Peprník
  • Ľubica Peprníková, Daniel Perniš, Peter Piják, Jana Plačková
  • Vladimíra Sečkárová, Radek Solnický, Jindřich Soukup, Alena Tůmová

Časový harmonogram

29. 10. 2007 Zasílání pozvánek do škol
7. 11. - 15. 11. 2007 Registrace družstev prostřednictvím internetového formuláře v sekci Registrace. Jenom prvních 47 družstev! Registrace byla spuštena ve středu 7. 11. v 7:30.
16. 11. 2007 Potvrzování přihlášek.
23. 11. 2007 Konání soutěže. Bylo to MaSo!

Soutěž organizovali

Institut teoretické informatiky UK

iti.mff.cuni.cz

Pikomat MFF UK

pikomat.mff.cuni.cz

a studenti Matematicko-fyzikální fakulty UK

www.mff.cuni.cz